Схема виконання вишивки

Найпростіший спосіб вишивання - це хрестик. Cтруктура тканини сама задає розмір стібка і його нахил. Отже навчитися вишивати хрестиком дуже просто. 

Починати вишивати можна на звичайному зошитовому листі в клітинку, на який наноситься проста схема вишивки.
При виконанні цієї вправи потрібно зрозуміти, де голка виходить на лицьову сторону, а де на виворітну. На лицьову, до нас «-», на виворітну, від нас «+». Вишивати слід не по одному хрестику, а по строчно.
 При виконанні першої строчки зліва направо стібки в кожній клітці йдуть з нижнього лівого кута у верхній правий, а при зворотному проході строчки – справа наліво з нижнього правого кута у верхній лівий. Таким чином, верхні стібки будуть орієнтовані завжди однаково.
Перш ніж нитка буде вперше виведена на лицьову сторону, потрібно обов'язково залишити її кінчик завдовжки 6-8 см, щоб потім втягнути його в голку, зробити декілька стібків по вивороту по вишитій ділянці і обрізати залишок нитки.


Контролюйте, щоб в процесі вишивання кінець нитки не прикріплявся до полотна і на вивороті не було вузлів. Коли при вишиванні нитка кінчається, виведіть її на виворіт і виконайте з цим кінцем те ж саме, що і з початковим. У разі, коли вишивають парною кількістю ниток (2,4,6) можна відрізати нитку подвоєної довжини, скласти навпіл, відрізані кінці ввести у вушко голки, а на кінці буде петелька, крізь яку протягується робоча нитка.
Коли в процесі вишивання в голку втягається наступна нитка, її спочатку потрібно закріпити декількома стібками по вивороту по вишитій ділянці близько до потрібної точки, а потім вивести голку на лицьову сторону в цій точці і продовжити вишивання.
Тепер можна перейти на строчку вище і вишивати її так само, як першу. На початку строчки потрібно зміститися на 3 клітинки вліво. Пропуски робити так само, як на першій строчці.
На третій строчці потрібно навчитися, як поступати, якщо перший хрестик на ній розташований над хрестиком попереднього ряду. Якщо виводити нитку, як і раніше з лівого нижнього кута, то хрестик попереднього ряду "зламається". Тому перший хрестик, всупереч правилу, потрібно вишити з верхнього правого кута в нижній лівий, а далі робимо, як завжди.


Немає коментарів:

Дописати коментар